UWAGA! Dołącz do nowej grupy Nowy Targ - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wernisaż 45. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski” w Nowym Targu


W sobotę, 27 sierpnia, w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 45. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda pod hasłem „Krajobraz Górski”. W trakcie wydarzenia ogłoszono laureatów, którzy zostali wyróżnieni za swoje wyjątkowe fotografie górskie. Wśród nagrodzonych znaleźli się zarówno lokalni artyści, jak i twórcy z zagranicy, co podkreśla międzynarodowy charakter konkursu. Wystawa prac nagrodzonych oraz wyróżnionych artystów będzie dostępna dla zwiedzających przez całe wakacje.

Wyniki tegorocznej edycji dostarczyły wielu emocji, a jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić najlepsze fotografie spośród licznych zgłoszeń. I nagrodę zdobyła Monika Tarsa z Polski, na drugim miejscu uplasował się Marek Gawor, również z Polski, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Strzodzie. Ponadto, Burmistrz Miasta Nowego Targu, Grzegorz Watycha, przyznał swoją nagrodę Bolesławowi Walczykowi, również związanym z Polską. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Agnieszka Szymczyk, Andrzej Paszkowski oraz Michał Zakrzewski, a także kilku artystów z zagranicy.

Wystawa, która odbywa się w holu Miejskiego Centrum Kultury, jest doskonałą okazją do podziwiania piękna krajobrazów górskich uchwyconych przez fotokreatorów. Jej organizatorzy uhonorowali uczestników i podziękowali za wysoki poziom prezentowanych prac. Już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu, który niewątpliwie stanie się kolejną szansą dla entuzjastów fotografii w regionie, a także będą atrakcyjnym widowiskiem dla mieszkańców Nowego Targu oraz turystów odwiedzających miasto.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu


Oceń: Wernisaż 45. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski” w Nowym Targu

Średnia ocena:4.48 Liczba ocen:22


Zobacz Także