25 czerwca 2026 roku miało miejsce miejskie zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Nowym Targu. Uroczystość została uświetniona występem uczniów z Szkoły Podstawowej Nr 11, którzy zaprezentowali porywający spektakl. Podczas wydarzenia wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz złożono życzenia na okres wakacyjny. W tle wydarzenia obecni byli przedstawiciele lokalnych władz oraz rodziny uczniów.
Spektakl, który stanowił centralny punkt wydarzenia, wprowadził zgromadzonych w wakacyjny nastrój, a wręczenie nagród podkreśliło sukcesy uczniów w mijającym roku szkolnym. Pani Dyrektor Edyta Smarduch wraz z zastępcą Panią Joanną Cyrwus-Zając, jako organizatorki spotkania, zapewniły przebieg całej ceremonii. Uczestnicy, w tym rodzice oraz seniorzy, mieli okazję się bawić i świętować osiągnięcia swoich pociech.
Wśród wyróżnionych uczniów znalazło się 50 osób z nowotarskich szkół podstawowych, które otrzymały nagrody Burmistrza Miasta Nowy Targ. Dyplomy i nagrody przyznano uczniom ze szkół podstawowych numer 1, 2, 3, 4, 5, 6 oraz 11. Dodatkowo, zakończenie sezonu edukacyjnego było doskonałą okazją do nagrodzenia laureatów Miejskiego Konkursu Ortograficznego oraz Międzyszkolnego Konkursu Graficzno-Językowego, promujących umiejętności ortograficzne i językowe wśród dzieci. Na koniec uroczystości życzono wszystkim udanych wakacji pełnych radości i bezpieczeństwa.
Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ
Oceń: Miejskie zakończenie roku szkolnego 2026 w Nowym Targu
Zobacz Także

