W centrum Nowego Targu podpisano kolejne umowy na rozwój sieci ciepłowniczej, co z pewnością wpłynie na poprawę jakości ogrzewania w mieście. Działania te są częścią większego projektu, który ma na celu modernizację systemu ciepłowniczego w obrębie tej części miasta. Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz zaspokojenia potrzeb mieszkańców korzystających z nowoczesnych źródeł ciepła. Plany zakładają zakończenie prac w III kwartale 2027 roku.
Umowy, które zostały podpisane 16 czerwca 2026 roku przez Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychę oraz Prezes Zarządu firmy Heatco Sp. z o.o., obejmują kluczowe odcinki ulic w centrum miasta. W ramach inwestycji modernizowana będzie sieć na ulicach Szaflarskiej oraz Podhalańskiej, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowników. Łączna wartość projektu wynosi ponad 9,5 miliona złotych, z czego znacząca część pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.
Warto przypomnieć, że przed podpisaniem ostatnich umów, w dniu 12 czerwca 2026 roku, już dodatkowe działania związane z rozwojem sieci ciepłowniczej miały miejsce. Obejmuje to m.in. ulicę Długą i Ogrodową, co dodatkowo wskazuje na dynamiczny rozwój infrastruktury ciepłowniczej w Nowym Targu. Wszelkie prace są realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj, co powinno przyspieszyć ich realizację i umożliwić szybkie wprowadzenie mieszkańców w świat nowoczesnych i ekologicznych systemów grzewczych.
Źródło: Urząd Miasta Nowy Targ
Oceń: Nowe umowy na rozbudowę sieci ciepłowniczej w centrum Nowego Targu
Zobacz Także


